KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13117323
*
nr 1311 7323
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Fiskebod, Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 18:28:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 21:47:43
1
100 kr
2/3 18:22:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebod gustaf adolf fahle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
nr 1311 7323
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Fiskebod, Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 21:47:43 | 1 | 100 kr |
2/3 18:22:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebod gustaf adolf fahle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41